Ви тут:  Головна Події Участь Факультету педагогіки і психології НПУ імені М.П. Драгоманова у Всеукраїнському фестивалі гри, навчання та натхнення PLAY FEST 2020 від The LEGO Foundation в Україні

У цьому навчальному 2019-2020 році команді нашого університету пощастило приєднатися до вже традиційного конкурсу, який був започаткований фондом The LEGO Foundation, Всеукраїнського фестивалю гри, навчання і натхнення "Play Fest". Одним з ключових завдань фестивалю є розкриття освітнього потенціалу гри як важливого методу формування компетентностей майбутнього. Фестиваль передбачає презентації проєктів командами дітей та юнацтва закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти й вищої педагогічної освіти; освітні сесії для педагогів і батьків від тренерів The LEGO Foundation та відомих освітніх експертів; майстер-класи з методик ігрового навчання у дошкільній та початковій школі, зокрема саме таких, які впроваджуються у рамках Нової української школи.

ФПП у PLAY FEST 2020 від The LEGO Foundation

Цьогоріч темою Всеукраїнського фестивалю гри, навчання та натхнення Play Fest (фонд The LEGO Foundation) став «Успіх». Феномен успіху, формула успіху, магія успіху – сутність цих понять та як вони втілюються в систему освіти досліджувала з неабияким натхненням наша команда.

Визначаючись із девізом, ми згадали слова сучасного філософа, ректора НПУ імені М.П. Драгоманова  Віктора Петровича Андрущенка про те, що «…освіта відроджує духовність. Поряд з єдністю віри, надії та любові, вона формує гармонію розуму, почуття і волі особистості, забезпечує взаємозв’язок істини, добра і краси».

Під час міркувань ми переконалися, що успіх нашої країни цілком залежить від успішної освіти, де працюють компетентні, щасливі педагогі та навчаються талановиті діти, і тому  команда  учасників від НПУ імені М.П. Драгоманова обрала девіз для участі у цьому фестивалі: «Успішна дитина, українська школа – успішна країна».

Участь ФПП у проєкті Успіх Lego2

Саме в драгоманівській родині на Факультеті педагогіки і психології на основі педагогіки партнерства та впровадження в освітній процес ігрових технологій фахівці працюють над формуванням у майбутніх вчителів початкової школи та вихователів таких необхідних для сучасного суспільства якостей та професійних компетентностей, як вміння працювати в команді, здатність до критичного системного мислення, емоційний інтелект тощо.

У процесі роботи ми відчули, що технологія «LEGO» надала нам позитивний поштовх для розширення нашого педагогічного світогляду, для розуміння світу сучасного дитинства, на основі чого можна і треба співпрацювати з дітьми. Зрозуміли, що «LEGO» – це не лише про деталі й будівництво, це ціла культура, якою захоплюється не тільки малеча, а цілий світ! Це один із важливих кроків на шляху до успішної діяльності педагога.

Участь ФПП у проєкті Успіх Lego3

Сам проєкт є незвичним та привабливим. Ми замислювалися, в чому дійсно є сенс успіху, фантазували, втілювали свої вигадки в елементарні архітектурні споруди, писали есе, зустрічались з успішними людьми, вивчали секрети успіху відомих педагогів.

Насамперед завдяки участі у цьому проєкті ми ще раз переконалися, що саме професія педагога є нашим покликанням, а відносини з учасниками команди стали більш дружніми, творчими та змістовними.

Участь ФПП у проєкті Успіх Lego5

Отже, набута практика нам, майбутнім освітянам, обов’язково знадобиться у професійній діяльності.

Дякуємо підтримці ректора Віктора Андрущенка, деканові Тарасу Олефіренку, керівнику освітніх проєктів The LEGO Foundation в Україні Оксані Ромі, а також тренерові від фонду The LEGO Foundation пані Олені Шуляк за організацію заходу й можливість проявити себе у творчій діяльності та поширити здобутий досвід на всю країну!

Викладачі і студенти:

• Матвієнко Олена Валеріївна – професор, заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків Факультету педагогіки і психології НПУ імені М.П.Драгоманова;
  • Цвєткова Анна Георгіївна – професор, завкафедри педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості ФПП;
  • Григоренко Вікторія Євгеніївна – доцент кафедри педагогіки і методики початкового навчання ФПП;
  • Довбня Софія Олегівна – доцент кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості ФПП;
  • Лук`янченко Ольга Миколаївна – доцент кафедри педагогіки і методики початкового навчання ФПП;
  • Іващенко Віта (2 курс, «Початкова освіта»);
  • Мельничук Анастасія (2 курс, «Початкова освіта»);
  • Гаврилюк Елеонора (2 курс, «Початкова освіта»);
  • Тарасенко Оксана (2 курс, «Початкова освіта»);
  • Гринь Аліна (2 курс, «Початкова освіта»);
  • Рейда Олена (1 курс, «Дошкільна освіта»);
  • Ліза Мельничук («Дошкільна освіта» ),
  • Ганна Гладишенко («Дошкільна освіта»)
  • Максимова Юлія (1 курс (магістр), «Дошкільна освіта»),
  • Швець Вероніка (1 курс (магістр), «Дошкільна освіта»),
  • Кушніровська Катя (1 курс (магістр), «Дошкільна освіта»).

Відео за посиланням>>>

ФПП у PLAY FEST 2020 від The LEGO Foundation