Ви тут:  Головна Факультет Про факультет Історія педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова

Історія педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова

Історія педагогічного факультету перегукується з історією УДУ імені Михайла Драгоманова від створення Педагогічного інституту при Університеті Св. Володимира у 1834 р., який потім існував як Вищі жіночі курси, згодом — у складі факультету соціального виховання Київського інституту народної освіти, до якого входили шкільний відділ, що готував фахівців і для початкової школи, дошкільний та лікувально-педагогічний відділи. Провідною тоді на факультеті соціального виховання була кафедра педології. У 30-х рр. минулого століття факультет іменувався педолого-педагогічним. У 1956-му тут почали готувати вчителя початкової школи з повною вищою педагогічною освітою. У 1991 році відбулось створення Київського Державного педагогічного університету та повернення йому імені Михайла Петровича Драгоманова, а у 1993 році  Українського державного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. У 1997 році університетові було надано статус Національного. У 2002 р. на кадровій і навчально-методичній базі педагогічного факультету створюється Інститут педагогіки і психології, який у 2017 році стає факультетом педагогіки і психології, а в 2021 році — педагогічним факультетом НПУ імені М.П. Драгоманова. У 2023 році ухвалено Рішення Уряду про реорганізацію НПУ та створення Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Нині наш факультет є одним із провідних в університеті, навчальний процес тут забезпечують 6 кафедр та більше сотні викладачів, професорів та доцентів.

Положення про факультет ()

пед фак нпу