Ви тут:  Головна Аспірантові Наукове середовище Наукова школа "Інноватика методики навчання образотворчого мистецтва у закладах вищої освіти" (О.Л.Шевнюк)

Інноватика методики навчання образотворчого мистецтва у закладах вищої освіти

(наукова школа)

Рік заснування наукової школи : 2004

Керівник наукової школи: Шевнюк Олена Леонідівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри образотворчого мистецтва.

Коло наукових інтересів: теорія та методика навчання образотворчого мистецтва у закладах вищої освіти, теорія і методика професійної освіти, історія образотворчого мистецтва, історія костюма.

Кандидатська дисертація: Формування художньо-естетичного досвіду майбутнього вчителя:  дис. …канд. пед. наук; спеціальність 13.00.04 – теорія та історія педагогіки; науковий керівник академік Зязюн І.А. ; М-во  освіти і науки України, Нац. пед. ун-т  імені М. П. Драгоманова. Київ, 1995. 232 с.

Докторська дисертація: Теорія і практика культурологічної освіти майбутніх учителів у вищій школі :  дис. ... докт. пед. наук ; спеціальність 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти ; наук. консультант А.Й.Капська ; Нац. пед. ун-т імені М. П. Драгоманова. Київ, 2004. 555 с.

Шевнюк О.Л. є автором 9 навчальних посібників, серед яких видані вперше в Україні “Акварельний живопис: практикум” (2021), “Методика навчання образотворчого мистецтва у ЗВО” (2013), “Історія мистецтв»  (2015), «Історія костюма» (2008), «Культурологія» (2009), «Світова художня культура” (2004), “Українська та зарубіжна культура” (2003), ряду монографій, а також численних наукових статей.

Шевнюк О.Л. є заступником голови спеціалізованої Вченої ради Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова; членом  редакційної колегії наукових   журналів «Мистецтво і освіта», «Педагогічна освіта: теорія і практика», «Мистецька освіта: зміст, технології, менеджмент»;  є членом Науково-методичної ради та науково-методичних комісій з вищої освіти МОН України, сертифікованим експертом Національного агенства із забезпечення якості освіти.

Професор О. Л. Шевнюк  брала участь у  розробленні освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів і магістрів спеціальності 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація та навчальних  планів, за якими працюють ЗВО України.

За науковим керівництвом  доктора педагогічних наук, професора  Шевнюк О.Л.  захистили докторську дисертацію:

1. Кайдановська Олена Олександрівна (2015) «Теоретико-методичні основи образотворчої підготовки архітекторів у вищих навчальних закладах” за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

За науковим керівництвом  доктора педагогічних наук, професора  Шевнюк О.Л.  захистили кандидатські дисертацію:

1. Васильковська Катерина Миколаївна (2006) «Формування художнього світогляду майбутнього вчителя музики в процесі вивчення музично-історичних дисциплін»  за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика професійної освіти.
  2. Сердюк Тетяна Іванівна (2009) «Формування художньо-естетичного досвіду майбутніх учителів хореографії» за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (музичне мистецтво).
  3. Смірнова Оксана Олексіївна (2011) «Методика формування художньо-педагогічної компетентності майбутніх учителів образотворчого мистецтва в процесі навчання декоративно-прикладному мистецтву» за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (образотворче мистецтво).
  4. Руденко Іраїда Володимирівна (2013) « Формування творчої активності молодших підлітків засобами образотворчого мистецтва » за спеціальністю 13.00.08 – теорія та методика виховання.
  5. Сова Ольга Сергіївна (2019) «Формування художньо-педагогічних умінь майбутніх учителів образотворчого мистецтва в процесі пленерної практики» за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти .

Під керівництвом доктора педагогічних наук, професора О.Л.Шевнюк здійснюють наукові дослідження:

1. Волошенко А.В. Тема дисертаційного дослідження: «Формування художніх умінь студентів закладів вищої освіти у процесі навчання рисунку і живопису м’якими матеріалами» (НПУ імені М.П. Драгоманова).

школа Шевнюк