Ви тут:  Головна Події Свята й народні традиції єднають та оздоровлюють

Свята й народні традиції єднають та оздоровлюють

Що сприяє зміцненню імунітету в період локдауну?

Звичайно, улюблена справа, творчість, дружба, сім'я, а також свята, звичаї та традиції рідного народу.

Писанкарство лекція

Карантинні обмеження не стануть на заваді справжній дружбі – дружбі двох факультетів: Факультету педагогіки і психології та Факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М. П. Драгоманова, а також їх керманичів – професорів Тараса Олефіренка та Василя Федоришина.

декани photo 2021 04 13 15 45 46

Напередодні Великодніх свят декани наших факультетів за підтримки ректора університету академіка Віктора Андрущенка організували для студентів та викладачів серію майстер-класів від Анни Котліної – досвідченої майстрині, вихованки й керівниці "Майстерні писанкарства" у Київському Палаці дітей та юнацтва.

Анна Котліна

Писанкарство – давня українська традиція розписувати (розфарбовувати) яйця, яка виникла ще у дохристиянський період. На Факультеті педагогіки і психології цю традицію шанують і підтримують викладачі кафедр образотворчого мистецтва, педагогіки і психології дошкільної освіти, педагогіки та методики початкового навчання, виховуючи інтерес до виготовлення писанок у студентів.

зум квітень 21 1

Пані Анна розпочала свій захопливий майстер-клас із презентації "Писанкарство. Інструменти та матеріали", ознайомила глядачів із особливостями підготовчого етапу, нюансами роботи з інструментами і фарбами, словом, занурила аудиторію (число якої сягало 100 учасників у конференції Zoom і 60 глядачів прямої трансляції на Youtube-каналі) у казковий світ символів та їх значень, кольорів та форм – у своєрідну творчу медитацію, яка єднає майстрів крізь час і простір.

Писанкарство лекція 1

Культура писанкарства вражає своєю самобутністю. А сама писанка є маленьким символом нашого життя. У народі кажуть: “Світ існує доти, поки живе писанка”. Тож давайте продовжувати тисячолітні традиції наших предків і не забувати, наскільки багатою є українська культура.

Писанкарство лекція