Ви тут:  Головна Події Щасливого Різдва та на весь Рік добра!

Щасливого Різдва та на весь Рік добра!

Різдво. Одне з найважливіших і найшанованіших зимових свят, що має багатовікові традиції, які поважають і цінують від заходу до сходу нашої країни.

різдво 2021

Україна має свою унікальну культуру та історію. А цикл релігійних зимових свят вважається чи не наймістичнішим з усіх. У цей період ворожать на майбутнє, вірять в прикмети, по-особливому вшановують тих, хто відійшов у вічність. Та найулюбленішим і найцікавішим, як для дітей, так і для дорослих, є свято Різдва Христового, під час якого відбуваються усі дивовижі зимової казки.

Різдво 2021 Святвечір

Надзвичайно цікавою традицією в надвечір’я Різдва є Свята Вечеря або «Багата кутя» (святкується 6 січня), до якої обов’язково входять дванадцять (за кількістю апостолів) пісних страв, кожна з яких має свій символ. Головна страва Кутя – символізує єднання з Богом. Також на столі має бути борщ, риба, гриби, вареники, узвар тощо. Куті потрібно з’їсти три ложки і запити узваром, а потім покуштувати всі страви на столі.

Після святкової трапези діти несуть своїм хрещеним «вечерю» – кутю, здобну випічку, цукерки та інші продукти. В обмін хресні пригощають хрещеників своєю «вечерею», даруючи подарунки і гроші.

Різдво 2021 колядки 1

Ближче до півночі, починається колядування з піснями-колядками, звісткою про народження Христа, побажаннями здоров’я і достатку. Колядники йдуть із колядою від хати до хати, сповіщаючи радісну новину.
За святковим столом збирається вся родина.

Саме від Різдвяного святвечора починаються два тижні Святок (Святі дні, Коляда), які тривають аж до Водохреща (Богоявлення), 19 січня.

Щиро вітаємо зі світлим і чарівним святом Різдва Христового!
Нехай кутя буде смачною, вечеря щедрою, колядки гучними, а спілкування теплим!
Миру, радості, любові, сімейного щастя і здоров’я вам!