Ви тут:  Головна Події Презентація експонатів виставки «Нас єднає рідна мова» на Факультеті педагогіки і психології

Презентація експонатів виставки «Нас єднає рідна мова» на Факультеті педагогіки і психології

 

2 червня 2021 року  представники Національного музею літератури України Тамара Василівна Сидоренко та Галина Володимирівна Болотова провели для студентів Факультету педагогіки і психології презентацію експонатів виставки «Нас єднає рідна мова». Зустріч була організована за ініціативи кафедри педагогіки та методик навчання української й іноземної мов, а модератором заходу виступила доцент кафедри Топіха Віра Андріївна.  

 

02.06.21 01

 

Декан факультету професор Тарас Олексійович Олефіренко зазначив, що для нашої драгоманівської родини цей захід є одиним з найважливіших, оскільки він про історію становлення нашої рідної мови, а отже, й про становлення нас як нації. А те, що ця зустріч відбулася саме на Факультеті педагогіки і психології, для нас є великим визнанням та великою довірою. Адже ми готуємо перших вихователів і вчителів, які зустрічають юних українців та українок і ведуть їх в доросле життя поряд з батьками. Тому саме від майбутніх освітян Факультету педагогіки і психології багато в чому залежить, чи проявиться і укріпиться код нації у наших вихованців і учнів – у дітей України.

 

02.06.21 4

 

Участь у зустрічі взяли також заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків професор Олена Валеріївна Матвієнко, старший викладач кафедри педагогіки та методик навчання української й іноземної мов Оксана Василівна Мірошниченко, секратар офісу факультету Людмила Олегівна Адаменко та студенти першого курсу спеціальності «Дошкільна освіта».

 

02.06.21 2  

На виставці «Нас єднає рідна мова» представлені унікальні матеріали із фондової колекції музею: «Енеїда» 1809 року Івана Котляревського, прижиттєві видання Тараса Шевченка, «Русалка Дністровая» 1837 року, підручники і словники ХХ століття, видані в Україні та за її межами, праці відомих мовознавців, а також навчальні посібники мовами національних меншин України. Репрезентовано рідкісні видання словників доби українізації 20-х років ХХ століття. Окремий комплекс становить мовознавство «шістдесятників» – примірник самвидаву соціолінгвістичного дослідження Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація».

 

02.06.21 502.06.21 6

02.06.21 7
Виставка відображає складний процес становлення і утвердження української мови та розвиток культурно-етнічної самобутності національних меншин у сучасній Україні. Культурне розмаїття України вагомий чинник європейської інтеграції. Матеріали виставки доби незалежної України ілюструють утвердження української мови як державної. Окремі експозицiйнi комплекси висвітлюють вільний розвиток та використання рідної мови всіма етносами України.

 

02.06.21 03

 

02.06.21 2 

Висловлюємо щиру вдячність Тамарі Василівні Сидоренко, заступникові ген. директора з науково-методичної роботи Національного музею літератури України, та Болотовій Галині Володимирівні, завідувачеві відділом науково-методичної роботи Національного музею літератури України, за натхненні виступи та змістовно наповнений захід.

 

Модератор заходу – доцент кафедри педагогіки та методик навчання української й іноземної мов Топіха Віра Андріївна