Ви тут:  Головна Події «Практична медіаграмотність: аспекти впровадження в закладах дошкільної освіти» (стажування викладачів ФПП)

«Практична медіаграмотність: аспекти впровадження в закладах дошкільної освіти» (стажування викладачів ФПП)

 

На Полтавщині з 24 по 27 червня 2021 року науково-педагогічні працівники та аспіранти Факультету педагогіки і психології НПУ імені М.П. Драгоманова Галина Савлук, викладач кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти, і Галина Отченко, асистент кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти, та фахівці дошкільної освіти з різних областей України відвідали Літню школу медіаосвіти та медіаграмотності за підтримки Internews Network.

 

літня школа ДО стажування 1

 

Відкриття школи, вітальне слово, тестування учасників і знайомство відбулося за участі Оксани Волошенюк, менеджера медіаосвітніх програм Академії української преси.

Заряджала та надихала власними напрацюваннями під час проведення майстер-класів Ірина Ковач, співавторка посібника «Медіаграмотність в дошкільному закладі» (для дітей 3-4 років), завідувачка медіацентру Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки. У бібліотеці працює тринадцять клубних об’єднань для дітей різної спрямованості: мовні; творчі; пізнавальні; медіаосвітні. Бібліотека з 2012 року займає активну позицію у розбудові бібліотечної медіаосвіти. У цьому допомагає значний практичний досвіт, набутий у процесі багаторічної діяльності з організації та проведення занять з інформаційної культури дітей та підлітків, бібліотечних медіауроків, діяльності клубних об’єднань відповідного спрямування.

Вікторія Кізлевич презентувала інтерактивну книгу «Подорож Умки в пошуках друга», а Ірина Сахалтуєва розповіла про анімацію для наймолодших.

 

Другий день – це неймовірні враження та позитив від Юлії Зорі про актуальність медіаосвіти та інтерактивні вправи: «Сніжинка», «Телефакс», «Новина». Кожна вправа від простого до складного – це формування стійких навичок медіаграмотності дітей і дорослих. А також майстер-клас «SOFT SKILLS для розвитку дитини (медіа альбом для наймолодших)» та презентація нових медіаосвітніх ігор Академії української преси від Юлії Кулик.

 

Третій день – майстер-класи від Галини Дегтярьової, завідувачки кафедри методики навчання мов і літератури КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», доктора педагогічних наук; Олени Качури, завідувачки, та Світлани Лисенко, виховательки комунального ЗДО (ясла-садок) № 280 Харківської міської ради, – співавторів посібника «Медіаграмотність в дошкільному закладі освіти» (для дітей 3-4 років.), які презентували ігри, лепбуки та комікси для дошкільників. Учасники школи завзято працювали в командах, створювали рекламу, власні комікси, вірші.

Ліпкіна Альона, головний бібліотекар із масової роботи відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради, розповіла про співпрацю бібліотеки та закладів дошкільної освіти: «Домовичок-казковичок приніс малятам рюкзачок» ігрові програми розвитку для наймолодших.

 

Четвертий деньГалина Дегтярьова навчала зацікавлену аудиторію грати з «Кубиками Рорі». Усі учасники школи охоче складали цікаві історії за певним алгоритмом дій. А на завершення: Що залишаємо? Рефлексія та анкетування.

 

літня школа ДО стажування 1

 

Кожен день – нові враження, інтерактивні вправи, захопливі майстер-класи, пізнавальні форми і методи медіаосвіти в роботі з дітьми, педагогами та батьками. Літня школа – це підвищення кваліфікації у формуванні належних компетентностей, медіаграмотності й критичного мислення.

 

Висловлюємо вдячність ректорові НПУ імені М.П. Драгоманова, професору кафедри філософії, академіку НАПН України, член-кореспонденту НАН України, доктору філософських наук Андрущенкові Віктору Петровичу; деканові факультету педагогіки та психології, професору Олефіренку Тарасу Олексійовичу та завідувачці кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти, професору Цвєтковій Ганні Георгіївні за надану можливість у підвищенні кваліфікації для здобувачів «Дошкільної освіти», а також  організаторам, спікерам та учасникам за креативну науково-пізнавальну атмосферу й інноваційні «родзинки» в медіаосвіті.

 

Відеозвіт<<<