Ви тут:  Головна Події Події Свято української мови та писемності

Свято української мови та писемності

9 listopada  Писемність – найголовніша складова частина культури будь-якого народу.  Без писемності немислимий духовний розвиток людства.
  Слово «писемність» має два значення. Перше – це система графічних знаків (букв, ієрогліфів тощо), уживаних для писання в тій чи іншій мові. Друге – це сукупність писемних, літературних пам’яток якого-небудь народу.

Указом Президента України у 1998 році 9 листопада проголошено Днем української мови та писемності. Це свято запроваджене з ініціативи Всеукраїнського товариства „Просвіта” імені  Т. Г. Шевченка.  Воно збігається  з датою вшанування пам’яті  Нестора Літописця. У цей час також кожного року в Україні стартує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
  Ці заходи ставлять за мету  відродження української культури і духовності, утвердження української мови як єдиної державної мови в Україні.
  Зважаючи на те, що навчання правильного, каліграфічного письма є складовою програми початкової школи, важливо сформувати у майбутніх учителів професійну компетентність щодо вироблення в учнів каліграфічного почерку з урахуванням оновленого змісту освіти як одного з компонентів процесу навчання. Ці завдання реалізуються в процесі вивчення курсу "Методика навчання письма".
  Напередодні Дня української мови  та писемності кафедрою української мови та методики навчання організовано „Свято зошита”. Його учасники – члени наукового гуртка „Логос”, студенти 2 - 5 курсів спеціальності „Початкова освіта” (керівник – доцент  Чабайовська М. І.). Форма проведення –конкурс на кращий зошит.
  Переможцями конкурсу стали:

IMG 9228 IMG 9225  IMG 9224

Щербатюк Ніка, 32ппр;                        Тимошенко Анна, 22ппр;                    Коваленко Тетяна, 23пі;

IMG 9227  IMG 9223  IMG 9222

Кондратюк Руслана, 22ппр;                    Аношина Анастасія, 23пі;                          Нерух Тетяна, 23пі;

Рудник Аліна, 14мгпі.

Відповідальна за організацію та проведення заходу – доцент кафедри української мови та методики навчання в початковій школі факультету педагогіки та психології  НПУ імені М. П. Драгоманова Марія Іванівна Чабайовська.