Ви тут:  Головна Події Підсумки вступної кампанії 2020 та гідний старт нового навчального року на ФПП в умовах пандемії

Підсумки вступної кампанії 2020 та гідний старт нового навчального року на ФПП в умовах пандемії

 

Цьогорічна вступна кампанія стала справжнім викликом як для вступників, так і для закладів освіти. І ми висловлюємо щиру вдячність усім, хто брав участь у вступі 2020 року та зробив усе можливе, аби налагодити комфортну роботу в умовах пандемії – керівництву університету та факультету, завідувачам кафедр, викладачам, аспірантам і студентам.

 

Звичайно, пандемія, дистанційне навчання, онлайн-посвята – все це змістило терміни вступу та ускладнило звичні нам процеси. Та роки наполегливої праці й цілеспрямоване прагнення до мети перетворили вчорашніх абітурієнтів на сьогоднішніх драгоманівців. І цього року студентами нашого факультету стали 664 особи. Відтепер на 1 курсі ФПП здобувають освіту 280 студентів денної, 351 студент заочної і 33 студенти дистанційної форми навчання. Серед першокурсників 274 особи здобувають освітній ступінь бакалавра, 390 осіб – ступінь магістра. І ми щасливі вітати вас, шановні першокурсники, та бажаємо знайти своє місце й успішно зорієнтуватися в цікавому і насиченому студентському житті. 

 

Злагодженою є робота нашого деканату. Студенти стаціонару працюють за постійним розкладом. Із введенням карантинних обмежень з 15 жовтня 2020 року пари проводяться у Moodle і Google meet. Для студентів заочної форми навчання нового набору було організовано та проведено настановчі сесії, для решти студентів-заочників заліково-екзаменаційні сесії проведено згідно з графіком освітнього процесу. Спочатку пари проводилися аудиторно, а з переходом на дистанційне навчання – за розкладом у Google meet і Moodle. Заочним відділенням забезпечено роботу з підготовки до підсумкової атестації для студентів магістратури (1.4 р.н.) усіх спеціальностей (оформлення документації для надання дипломів і додатків, консультування і підготовка до передзахисту магістерських робіт). Методисти денної та заочної форм навчання реалізують постійний контроль за дотриманням затвердженого розкладу навчальних занять професорсько-викладацьким складом у системі навчального середовища Moodle та Google Meet. Завідувачі кафедр ведуть постійний моніторинг за дотриманням викладачами належної організації освітнього процесу засобами дистанційних технологій.

 

Нагадаємо, що за вступну кампанію було сформовано 7 груп студентів денної форми навчання за 5 спеціальностями. В академічних групах призначені старости, а саме:

Спеціальність «Практична психологія»: 15прпс – Круглян Неля; 16прпс – Авдєєва Настя.

Спеціальність «Дошкільна освіта»: 101дпс 1а – Ноткова Ліза; 101дпс 1б – Вака Іра; 101мсдшл – Бєлая Іраїда.

Спеціальність «Початкове навчання»: 12ппр – Радченко Аня; 13пі – Кравченко Олена; 1 мспн – Земляна Тетяна.

Спеціальність «Образотворче мистецтво»: 10ом – Малофій Злата.

Спеціальність «Середня освіта  (Здоров'я людини)» (валеологія): 12вл – Веретюк Аня.

Для адаптації першокурсників студпарламент залучив студентів-кураторів другого курсу, які допомагають здобувачам у навчанні, полегшують комунікацію з викладачами та залучають до діяльності факультету. Студпарламент забезпечує можливістю брати участь у студентському активі та долучатися до розроблення проєктів та івентів, інформувати про події на каналі Драгоманівці ФПП, формувати спільноту волонтерів та не байдужих студентів. Також СП займається лобіюванням думки студентів та захистом їх прав. Станом на сьогодні його структура наступна:

Виконуюча обов'язки голови – Соловей Іра;

Голова медіасектору – Ковбель Катя;

Голова проджектсектору – Пустовіт Ліза;

Члени СП – Болтивець Женя, Мітяєва Настя, Маленко Яна.

За їх діяльністю можна спостерігати на каналі в телеграмі (https://t.me/dragomanivtsi_FPP) та на сторінці в інстаграмі (https://www.instagram.com/fpp_npu).

 

Дистанційний формат навчання вніс корективи й до роботи Наукового товариства студентів і аспірантів (НТСА) Факультету педагогіки і психології. Тому наразі відбувається активний пошук шляхів проведення  якісної діяльності за таких умов. Товариство активно працює в різних соціальних мережах та сервісах для обміну інформацією (зокрема, Facebook, Instagram, розвивають канали у Telegram), проте, основною їх діяльністю є інформативна задля залучення науково активних студентів до спільної роботи. У вересні-жовтні було проведено акцію "Наука - це...", де кожен студент гуманітарного корпусу міг висловитися (доповнивши вислів своїми роздумами). Організовано спільний перегляд науково-популярного мультфільму в центральному корпусі. Голова НТСА університету практикує проводити розіграші книг з власної бібліотеки та їх обмін (коли студенти відправляють книги один одному поштою). Члени НТСА активно працювали над створенням нового логотипу товариства, один з варіантів був розроблений головою НТСА факультету педагогіки і психології Тетяною Золотаренко, яка, окрім цього, брала участь у створенні збірника тез "Освіта і наука" 2020. Члени НТСА прагнуть, щоб якнайбільше студентів вже на початку свого навчання знали про Наукове товариство студентів і аспірантів (НТСА) та його діяльність.

Як зазначають члени товариства, студентська наукова робота не має обмежуватися проведенням звітно-наукових конференцій та іншими небагатьма  заходами, а має супроводжувати студентів постійно. І колектив НТСА має багато ідей, як це втілити в життя.

 

Надихають нас своєю активною науковою діяльністю викладачі та здобувачі PhD. У жовтні вже двічі Факультет педагогіки і психології виступив співорганізатором онлайн-заходів, а саме: Всеукраїнського науково-методологічного онлайн-семінару з історії освіти «Дослідницькі підходи до історико-педагогічних розвідок: від традицій до новацій» (21 жовтня 2020 р.) та Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Монтессорі-педагогіка: історія, теорія, перспективи розвитку» (до 150 річчя від дня народження М. Монтессорі)». А для забезпечення просвітницької та консультативної допомоги створено Центр психологічної підтримки на волонтерських засадах молодими фахівцями-психологами під супервізією досвідчених психологів-практиків. 

 

Звернімо увагу й на роботу профспілкового комітету ФПП, яка здійснюється за різними напрямами, зокрема: робота з соціального захисту (у тому числі отримання співробітниками матеріальної допомоги); організація оздоровлення та відпочинку для працівників, культурно-просвітницька робота; спортивно-оздоровча (зокрема функціонування спортивно-оздоровчих занять з плавання); правова (відстоювання та захист прав працівників, участь у мітингах та акціях протесту) і, звичайно ж, проведення інформаційної роботи. Сила членів Профспілки у їх єдності. Тому і не дивно, що профспілка Факультету педагогіки і психології своєю діяльністю покликана захищати інтереси та всі можливі варіанти соціального захисту працівників трудового колективу ФПП.

Згадаємо, що у вересні-жовтні профспілкою факультету педагогіки і психології двічі проводилися збори трудового колективу, на яких розглядалися питання про обрання декана факультету та завідувачів кафедр образотворчого мистецтва; педагогіки та методики початкового навчання. Усі працівники факультету, які не могли очно бути присутніми з поважних причин, мали змогу брати участь у відкритих голосуваннях зборів засобами Google Meet.

 

Своєчасною та ефективною є робота Вченої ради ФПП. За цей період проведено три засідання Вченої ради факультету: 2 вересня, 12 і 20 жовтня, на яких було розглянуто важливі для життя факультету питання. На першому засіданні заслухано питання про початок навчального року (напрями роботи задав декан факультету, голова Вченої ради професор Т. О. Олефіренко); про організацію освітнього процесу в І семестрі 2020/21 н.р. (доповіла професор І. М. Шапошнікова); про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на Факультеті педагогіки і психології (повідомив професор С. В. Страшко). На цьому ж засіданні затверджено всі життєво необхідні для навчального процесу документи, розглянуто питання про порядок та критерії поселення в гуртожитки студентів факультету в 2020-2021 н.р.

Оперативно відреагувала Вчена рада факультету на рекомендації МОН України та ректорату університету щодо погіршення епідеміологічної ситуації в Україні, спричиненої поширенням короновірусної хвороби (COVID-19), про застосування дистанційних технологій в організації освітнього процесу Факультету педагогіки та психології і тимчасовий перехід на дистанційне навчання. Значна увага приділяється плануванню індивідуального навантаження професорсько-викладацькому складу факультету, конкурсним справам викладачів тощо.

 

Тож, шановні колеги, студенти, не забуваймо бути вдячними один одному за самовіддану й наполегливу працю! Так тримати!

Підсумки Вступноі кампанії 2020 гумкорпус фпп1