Ви тут:  Головна Події Міжнародна науково-практична конференція до 150-річчя від дня народження Марії Монтессорі

Попри карантинні обмеження, 29 жовтня 2020 року Факультет педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова виступив співорганізатором Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Монтессорі-педагогіка: історія, теорія, перспективи розвитку» (до 150 річчя від дня народження М. Монтессорі)», яку організував Комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради  за підтримки Національної академії педагогічних наук України.

29.10.20 М.Монтессорі Херсонська Академія

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся декан Факультету педагогіки і психології професор Тарас Олефіренко, від імені ректора НПУ імені М.П.Драгоманова академіка Віктора Андрущенка та від себе особисто привітав співорганізаторів та членів круглого столу. Зауважив на важливості освіти протягом життя та окреслив стан реформи перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з вищою освітою. До аудиторії звернулася заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків професор Олена Матвієнко. Також до привітань долучилася заступник декана з навчально-методичної роботи професор Ірина Шапошнікова.

29.10.20 М.Монтессорі 1

Конференція ознайомила учасників з основними теоретичними засадами гуманістичної педагогіки Марії Монтессорі та висвітлила шляхи практичної реалізації спадщини педагога в умовах Нової української школи й сучасних закладів дошкільної освіти. Широкій інтерес у науковців викликала надзвичайно актуальна доповідь доктора педагогічних наук, професора кафедри психології і педагогіки Факультету педагогіки і психології Мар'яни Марусинець.

29.10.20 М.Монтессорі 2

Викладачі та здобувачі ступеня PhD Факультету педагогіки і психології у своїх виступах вкотре довели унікальність можливостей використання альтернативної педагогічної системи М. Монтессорі як інтегративної педагогіки, що має багаторесурсний потенціал і займає гідне місце в світовій педагогічній практиці XXI століття.

29.10.20 М.Монтессорі 3