Ви тут:  Головна Події День Святого Миколая та Міжнародний день допомоги бідним

День Святого Миколая та Міжнародний день допомоги бідним

19 грудня в Україні відзначають День Святого Миколая. Святий Миколай – один із найшанованіших святих – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників.

Зимовий Миколай – найрадісніший день для малечі. У кожному реґіоні свої звичаї дарувати дітям подарунки.

На сході України частіше батьки кладуть подарунок під подушку. Прибалтійські республіки своїм діткам вкладають принесені Миколаєм солодощі й інші подарунки в панчоху. А на Закарпатті Миколай вкладає дарунки в чобітки й черевички, вимиті, вичищені й звечора покладені на вікно. Закарпатський Миколай уміє відчиняти вікно чарівною палицею і непомітно вкласти подарунок у чобіток.

миколай 2020

Свято Миколи з давніх часів відзначали весело: заздалегідь готували подарунки, пекли печиво («миколайчики»), запрошували музикантів, скликали гостей. І, звичайно ж, із нетерпінням чекали на головного нічного гостя – Миколу-чудотворця.

Не дивно, що саме в цей день – 19 грудня – уся світова спільнота відзначає Міжнародний день допомоги бідним (встановлений ООН у 1995 році).

За даними міжнародних експертів на кінець 20 століття, близько чверті всього населення планети, тобто півтора мільярда людей, живуть за межею бідності. Дослідження також показали, що в період з 1999 по 2007 роки бідність спричинила смерть більше 300 мільйонів людей. У зв’язку з цим ООН прийняло кілька програм, метою яких є викорінення злиденності. Перші програми з її ліквідації почали діяти на початку 2000 року, проте, поки число існуючих за межею бідності людей не зменшується.

Організація об’єднаних націй розглядає бідність як «стан тривалої вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення задовільного способу життя». Вона означає не тільки брак грошей, а й гідної роботи, зручного житла, доступу до хорошої освіти та охорони здоров’я.

Незважаючи на стрімкий темп розвитку світової економіки, бідність досі є однією з найважливіших проблем людства.

Як багато і, одночасно, як мало треба зробити, щоб змінити світ на краще – почути, зрозуміти, допомогти тому, хто цього потребує та відчайдушно прагне.

Тож щиро бажаємо, щоб на життєвому шляху ви якомога частіше зустрічали добрих людей! І було стільки любові, щоби хотілося дарувати її усім, хто поруч.

Нехай Миколай наповнить ваші домівки щастям, теплом і радістю!

з миколаєм 2020