Ви тут:  Головна Події «Розмаїття писанок: від традицій до сучасності»

«Розмаїття писанок: від традицій до сучасності»

Напередодні Великодня ми вшановуємо українські мистецькі традиції в університетському артпросторі СКЛО відкриттям виставки «Розмаїття писанок: від традицій до сучасності». 13 квітня 2023 року у Міжфакультетському мистецькому центрі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулась урочиста презентація творчих робіт наших студентів і викладачів. Експозиція була присвячена багатому різноманіттю українських писанок, виконаних у традиційних і сучасних техніках. Адже писанка є невід'ємною частиною української культури та історії, а також предметом національної гордості. Цей шедевр народного мистецтва несе в собі символіку, традиції та витоки українського народу і допомагає зберегти його ідентичність та духовність.

писанки 13.04.23 1

На наш захід завітали проректори Українського державного університету імені Михайла Драгоманова професори Григорій Мирославович Торбін та Ростислав Григорович Драпушко. Привітали гостей святкової виставки співзасновники Міжфакультетського мистецького центру Українського державного університету імені Михайла Драгоманова – декан педагогічного факультету професор Тарас Олексійович Олефіренко та декан факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського професор Василь Ілліч Федоришин.

писанки 13.04.23 024

Раді, що до нас змогли завітати декани факультетів, керівники структурних підрозділів, заступники деканів, завідувачі кафедр, шановні викладачі, студенти та співробітники університету.

писанки 13.04.23 1

На виставці гості мали можливість побачити колекції писанок, виконаних у різних техніках та з використанням різноманітних матеріалів, які демонструють багатство та розмаїття української культурної традиції писанкарства в Україні від стародавніх технік до сучасних інтерпретацій. Ми побачили приклади, як традиції можна оновлювати та передавати новим поколінням.

Більше деталей на нашому сайті «Від минулого до сьогодення: Великдень в душі»: https://velikden.weblium.site/.

писанки 13.04.23 1писанки 13.04.23 1

Завдяки плідній роботі наших інструкторів з писанкарства ми мали змогу організувати тиждень майстер-класів та підготували відеоінструкції, як зробити писанки вдома, що потрібно для розпису великодніх яєць, та найрізноманітніші техніки. Уся інформація на сайті нашого факультету, і ми сподіваємося, що вона буде корисною напередодні Великодня (посилання на відео майстер-класів на Гугл-Диску↓).

Це була захоплива подорож крізь століття стежками історії писанкарства, на якій гості змогли насолодитися багатством і розмаїттям наших національних символів. Виставка писанок стала свідченням того, що наша культура та традиції живі й продовжують розвиватися, нагадала нам про наші корені та нашу ідентичність, про те, що ми є частиною великого народу з багатою історією та культурою. Звучали українські народні пісні у виконанні студентів факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського, культурна програма влючала танці та інші традиційні елементи.

писанки 13.04.23 1писанки 13.04.23 1

Виступ факультету мистецтв завжди є джерелом натхнення та мотивації для тисяч людей, адже музика не тільки надихає, але й допомагає зробити світ кращим, вона здатна об'єднати людей разом та перенести їх у світ гармонії та краси. За творче наповнення нашої зустрічі вдячні факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського та його деканові, заслуженому діячу мистецтв України, доктору педагогічних наук, професору Василеві Іллічу Федоришину.

писанки 13.04.23 1писанки 13.04.23 1

Яскрава весняна виставка стала прекрасним майданчиком для міжфакультетської мистецької взаємодії, а також для популяризації української культури та привернення уваги до збереження традицій.

Нехай чудові великодні писанки як символ відродження, радості та віри в майбутнє прикрашають наші домівки, наповнюють наші серця весняним настроєм, згуртовують нашу спільноту та надихають на подальші звершення!