Ви тут:  Головна Події Магістратура 2023. Вступні: ЄВІ? ЄФВВ? ТЗНК? Коротко про головне

Магістратура 2023. Вступні: ЄВІ? ЄФВВ? ТЗНК? Коротко про головне

Вступні до магістратури у 2023 році: ЄВІ? ЄФВВ? ТЗНК?

Для охочих вступати до магістратури у 2023 році проводитимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ), а також єдиний вступний іспит (ЄВІ).

ЄФВВ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника з фаху.

ЄВІ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника).

Для конкурсного відбору зараховують бал (бали):

1) ЄВІ та ЄФВВ (2023 року) – для вступу на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини»;

2) ЄВІ та ЄФВВ (2023 року) або ЄВІ 2023 року та фахового іспиту – для вступу на спеціальність 061 «Журналістика»;

3) ЄВІ (2023 року), фахового іспиту – для вступу на інші спеціальності.

Реєстрацію заяв на участь в ЄВІ та ЄФВВ здійснюють у терміни, встановлені Міністерством освіти і науки України. Графік проведення вступних випробувань до магістратури буде затверджено згодом.

Попередні та орієнтовні дати проведення ЄВІ 2023, опубліковані на сайті МОН, виглядають так:

Етапи вступної кампанії 2023:

Дати:

Реєстрація електронних кабінетів

з 1 липня

Реєстрація заяв на участь у вступних випробуваннях (ЄВІ, ЄФВВ, фаховому іспиті, співбесіді з іноземної мови замість ЄВІ, фаховому іспиті замість ЄФВВ)

у терміни, встановлені МОН (інформація оновлюється)

Проведення тесту ЄВІ

інформація буде оприлюднена згодом (вірогідно, проміжок з 1 по 31 липня)

Проведення співбесід, фахових іспитів

з 17 липня до 28 липня (включно)

Проведення фахового іспиту для вступників виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб (спеціально організована сесія ЄВІ)

з 31 липня до 18:00 14 серпня

ЄВІ та ЄФВВ цьогоріч відбуватимуться у формі  комп’ютерних онлайн-тестів, які можна буде пройти лише в спеціальних ТЕЦ (як і НМТ), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також за кордоном. Перелік країн і міст, де можна буде пройти вступні випробування до магістратури, завчасно з’явиться на сайтах МОН, УЦОЯО.

Завдання тесту загальної навчальної компетентності (ТЗНК) ЄВІ буде укладено відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 11 лютого 2022 року № 158.

Завдання тестів з іноземних мов ЄВІ буде укладено відповідно до Програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2019 року № 411.

Завдання предметного тесту ЄФВВ буде укладено відповідно до програм предметного тесту єдиного фахового вступного випробування, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України від 3 лютого 2022 року № 107 для вступу на спеціальності 081 «Право» та 293 «Міжнародне право», від 11 лютого 2022 року № 153, 154, 155, 156, 157 для спеціальностей галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 29 «Міжнародні відносини».

Головне про ЄВІ для вступу на магістратуру

У 2023 році усі вступники на магістратуру складатимуть ЄВІ (єдиний вступний іспит). Цьогоріч він поєднує у собі 2 блоки:

1. Тест з іноземної мови.
2. Тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК).

Перший блок

ЄВІ з іноземної мови виглядає приблизно так, як ЗНО, яке складали випускники після закінчення школи. Більше того, воно дещо простіше, адже не містить аудіювання і не передбачає виконання письмового завдання.

Орієнтовно ЄВІ містить 42 тести. Складається він із двох частин:

Частина "читання" – це перші чотири завдання. Тут передбачається виконання таких видів тестувань:

• встановлення відповідності між уривками тексту та заголовками
  • прочитання тексту та виконання завдань до нього (тести з обранням однієї правильної відповіді)
  • заповнення пропусків в тексті реченням

Частина "використання мови" – це два останні тести:

• перший – завдання на перевірку лексики з вибором одного правильного слова
  • другий – це перевірка граматики

Детально ознайомитися з кожним завданням тесту та завантажити тести минулих років ти можеш у цій статті: https://testportal.gov.ua/pidgotovka-yefvv-yevi/

Загалом на виконання блоку ЄВІ з англійської мови дається 60 хвилин. На перший погляд здається, що цього мало, але насправді специфіка та кількість завдань такі, що часу цілком достатньо для їх виконання.

Другий блок це ТЗНК – тестування із загальних навчальних компетентностей – передбачає перевірку таких навичок:

• критичне читання та мислення
  • аналітичне письмо
  • комунікативні навички
  • логічне мислення
  • аналітичне мислення

На складання блоку ТЗНК виділяється 75 хв.

Приклад завдань блоку ТЗНК переглянь тут: https://zno.osvita.ua/master/tznpk/

До уваги!!!

Для вступників у магістратуру в 2023 році  Педагогічний факультет створив у Telegram Консультативні групи "Магістратура. Вступ 2023":

Консультування з питань вступу у 2023 році з англійської мови:

✔️https://t.me/magistr_Vstup2023_English

Консультування з питань вступу у 2023 році з української мови:

✔️https://t.me/magistr_Vstup2023_UM

Успіхів у проходженні вступних випробувань! Чекаємо на Педагогічному!

bakalavr magistr 2023

Джерела:

ВСТУПНІ ДО МАГІСТРАТУРИ від УЦОЯО: https://testportal.gov.ua/vstupni-do-magistratury-2023/

Вступ-2023: 10 кроків для вступу до закладу вищої освіти у 2023 році від МОН: https://mon.gov.ua/ua/news/vstup-2023-10-krokiv-dlya-vstupu-do-zakladu-vishoyi-osviti-u-2023-roci